İşimizi Zevkle Yapıyoruz
Vize Başvurusu İçin İlk Adım

Gerekli evrakları sitemizden temin edebilir, bizi arayarak vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gerekli Evrakları Kargolayın

Sizi her aşamada bilgilendirelim. Vize başvurunuz için hemen randevu alalım zaman kaybetmeden başvurunuzu yapalım.

Başvuru Ücretini Ödeyin

Vize ücretiniz, başvuruda bulunduğunuz ülkeye ve vize türüne göre değişecektir. Detayları bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Suudi Arabistan

Suudi Arabistan ile alakalı ilgili konunun bilgilerini sizler ile paylaşıyoruz. Bu nedenle bizler her zaman sizleri aydınlatmak ile alakalı her türlü donanıma sahip olup sizler için burada olduğumuzu bilmelisiniz. Hadi konumuza başlayalım.

Suudi Arabistan ya da resmî adıyla Suudi Arabistan Krallığı Arap Yarımadası’nda bulunan en büyük ülkelerden biridir.

Bu nedenle Kuzeybatı’da Ürdün, kuzey ve kuzeydoğu’da Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrilidir.

Buraya iki kutsal caminin arazisi de denir; çünkü İslam’a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine bu ülkededir. Suudi Arabistan, Orta Doğu’daki bütün körfez ülkelerinde olduğu gibi bu ülkede hızlı bir şekilde gelişmektedir.

Tarım alanında, hükûmet, besin ürünleri alanında dışsatıma bağımlılığı azaltmak için, tarım üretimini desteklemektedir. Yakın dönemde balıkçılık konusunda da gelişmeye başlanmıştır.

Ayrıca, El Huber’de çıkarılan petrolde ülke ekonomisine yüksek katkılar sağlamaktadır. El Huber dışındaki bölgelerde de çıkartılan petrol en çok Ash Sharqiyah ve çevresinde çıkartılmaktadır. Dhahran ‘da, Dammam ‘da, Al Qatif’te ve bunlar dışında bir çok şehirde çıkartılmaktadır.

Bu konu ile alakalı bizlerden de yardım isteyebilirsiniz. Konuyla alakalı iletişim adreslerimizden kolay bir şekilde bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat diğer konular ile alakalı da sitemizi ziyaret edebilir ve Google üzerinden sitemize ulaşım sağlayabilirsiniz.