İşimizi Zevkle Yapıyoruz
Vize Başvurusu İçin İlk Adım

Gerekli evrakları sitemizden temin edebilir, bizi arayarak vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gerekli Evrakları Kargolayın

Sizi her aşamada bilgilendirelim. Vize başvurunuz için hemen randevu alalım zaman kaybetmeden başvurunuzu yapalım.

Başvuru Ücretini Ödeyin

Vize ücretiniz, başvuruda bulunduğunuz ülkeye ve vize türüne göre değişecektir. Detayları bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklara Ülke İçin Önemli Detaylara Sayfamızdan Ulaşabilir Daha Fazlası İçin Bizim İle İletişime Geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi konumuza hoş geldiniz. Yurt dışı şartları uygun olduğu için dolayısıyla insanlarımız yurt dışına çıkmak istemektedir. Bunun ile birlikte bizlere büyük bir görev düştüğünü bilmelisiniz. Bunun dışında vize ile alakalı her konu için iletişim adreslerimizden bizleri arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Çeşitli ülkeleri bizlerin yardımıyla birlikte istediğiniz ülkeye gidebilirsiniz. Fakat her ülke ile alakalı şartlar ve istekler değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte yazdığımız içeriklerimizin dışında daha net bilgi almak için iletişim adreslerimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu nedenle sektördeki güçlü bağlantılarımız ve birbirinden değerli danışmanlarımız sizlerin hizmetinde olmaktan gurur duymaktadır. Bununla birlikte birçok sorunuzu da cevaplamak için burada olduklarını bilmelisiniz.

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Türkiye ile komşu ülkedir. Bu ülkenin pek gelişimi olmadığı için en önemli gelir kaynağı turizmdir.

Yunanistan Akdeniz iklimine sahiptir. Yazları sıcak olmakla birlikte kışları ise ılık ve serin geçer.

Yunanistan 12 milyon civarında nüfusa sahiptir. Bu nüfusun %60’lık bölümü şehirlerde yaşar. Bu ülkenin en kalabalık şehri Atina’dır. Nüfusun çok az bir kısmı Türklerden oluşmaktadır.

Yunanistan turizm bakımından zengin bir ülkedir. Turistlerin ise en çok rehavet gösterdiği ve simge haline gelen Zeus heykelidir. Bu heykelin yüksekliği 12 m boyundadır. Dünyanın 7 harikası arasında yer almaktadır.

Yunanistan başkenti Atina’dır. Türkiye ile bu ülke arasındaki mesafe uçak ile 1,5 saat sürmektedir.

Yunanistan’da en çok konuşulan dil, resmî dil olan Yunancadır. Yunanca, çeşitli ağızlarıyla konuşulur. Bunun yanında, ülkede Türkçe, Arnavutça, Ladino, Megleno-Rumence, Bulgarca, Makedonca, Ulahça da ülkede konuşulan dillerdendir.

Yunanistan’daki tek resmî dil Yunancadır.

Yunanistan yasalarına göre senenin her Pazar günü fotoğrafı tatildir. 70’lerin sonlarından itibaren, Cumartesi günleri de okullar ve işletmeler açılmaz. Ayrıca Yılbaşı, 25 Mart (Bağımsızlık Günü), Paskalya Pazartesisi, 15 Ağustos (Meryem’in vefatı) ve 25 Aralık (Noel) olmak üzere 4 tane de mecburi tatil günleri bulunur.

1 Mayıs (İşçi Bayramı) ve 28 Ekim‘de (Hayır Günü) ise çalışanlar genelde izne çıkmakla beraber bu durum hukuk kurallarına göre işverenin talebine bağlıdır. Bununla beraber, Yunanistan’da her sene Çalışma Bakanlığı tarafından ilan edilen resmî tatiller dışında mecburi ya da isteğe bağlı şekilde bir çok gün daha kutlanmaktadır.

Bu sabit olmayan ulusal tatillerin listesi nadiren değişmekle beraber son senelerde pek değişmemiştir. Her yıl toplam on iki tane ulusal tatil kutlanmaktadır.

Çoğu sorunuzun cevabını bu makale üzerinde vermiş bulunmaktayız. Fakat konuyla alakalı veya bunun dışında merak etmekte olduğunuz her hangi bir konu var ise iletişim adreslerimizden bizlere ulaşmanızı bekleriz. Bunun dışında destek almak için iletişim numaramız olan, 0 (312) 419 6214 numaramızdan dönüşlerinizi beklemekteyiz.

Yunanistan Vizesi ile alakalı konumuz burada bitmiş bulunmaktadır. Diğer konulara ulaşım sağlayabilmek için Google üzerinden sitemize bakabilirsiniz. İletişim seçeneklerimiz üzerinden de bizlerle kolay bir şekilde iletişim kurabileceğinizi bilmenizi isteriz.