İşimizi Zevkle Yapıyoruz
Vize Başvurusu İçin İlk Adım

Gerekli evrakları sitemizden temin edebilir, bizi arayarak vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gerekli Evrakları Kargolayın

Sizi her aşamada bilgilendirelim. Vize başvurunuz için hemen randevu alalım zaman kaybetmeden başvurunuzu yapalım.

Başvuru Ücretini Ödeyin

Vize ücretiniz, başvuruda bulunduğunuz ülkeye ve vize türüne göre değişecektir. Detayları bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Vize Nedir ?

 • Vize Bulunmuş Olduğunuz Ülkeden Başka Bir Ülkeye Yapacak Olduğunuz Seyahat ve Bu Seyahat İçin Gidecek Olduğunuz Ülkenin Konsolosluğundan Mesleki Evraklarınız İle Almış Olduğunuz İzindir.

Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

 • Vize İçin Gerekli Evraklar Gidecek Olduğunuz Ülkeye Göre Değişmektedir, Schengen  ( Avrupa Ülkesi ) İçin Düzenlenmesi Gereken Evraklar  Seyahat Edecek Kişinin Yapmış Olduğu İş Bazında Toparlayacağı Evraklardır. Şahıs Bu Evrakları Konsoloslukların Resmi Sitesinden veya Profesyonel Hizmet Verdiğimiz Bu sitemizden Temin Edebilirler.

Schengen Nedir ?

 • Schengen Diyince Aklımıza Avrupa Ülkeleri Gelmektedir. Fransa – Almanya – Belçika’nın Ortasında Bulunan Ufak Ama Bir O kadar da Zengin Bir Luxemburg’un Güneyinde Bulunan  Şehrin Adıdır.   Schengen 14.06. 1985 Yılında 5 Avrupa Ülkesinin Bir Araya Gelerek İmzalanmış Olmasıdır. Bu Ülkeler ise Belçika – Hollanda – Fransa – Batı Almanya  ve Lüxemburg’tur.  Bu İmzalanma Sonunda Avrupa Ülkelerinin Ortak İsmi Schengen Olarak Geçmektedir.

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

 • Öncelikle 1 Yıldan Eski Olmayan Bir Pasaportunuzun Olmasıdır
 • Pasaportunuzun Süresi 1 yıldan Eski veya  Gideceğiniz Ülkeden Ayrılış Tarihinden Sonra 6 Ay geçerli Değil İse Bağlı Bulunduğunuz İl Emniyete Giderek Yeni Bir Pasaport Başvurusu Yapmanızdır
 • Düzenlemiş Olduğunuz Evrakları  Eksiksiz Bir Şekilde Konsolosluğa Sunmalısınız
 • Mesleki Düzenlediğiniz Tüm Evraklarınızın Yeni Tarihli Olmasına Dikkat Etmeniz Gerekmektedir
 • Yapılan Schengen ( Avrupa Vizesi ) Başvurularınızda Banka Hesap Hareketleriniz Çok Önemli Olup Olabildiğince Yüksek Meblağda Göstermeniz En Önemli Husus dur
 • Schengen ( Avrupa Ülkeleri )  İlk Vize Başvurusu Yapan Kişilere Mülakat Uygulamaktadır
 • Mülakat Esnasında Vize Görevlisi İle Yapacak Olduğunuz Yüz Yüze Görüşmede Yanlış veya Yalan Bir Bilgide Bulunmamalısınız. Bu Tür Durumlarda Araştırma Sonucu Başvurunuzun  Red Olma Olasılığı Yüksektir

 Vize Nereden Alınır ?

 • Vize Gidecek Olduğunuz Ülkenin Büyükelçiliğinden veya Konsolosluğundan Alınmaktadır. Avrupa Ülkesine Bağlı Olmayan Ülkelerin bazısı ( Burundi – Cibuti – Kenya – Komor ( Federe İslam Cumhuruyeti ) – Madagaskar – Mozambik – Sudan –Tanzanya – Togo – Uganda – Zambiya –  Bahreyn – Endonezya – Irak –  Kamboçya – Katar – Nepal –  Umman – Azerbaycan – Ermenistan –  Tonga ) ve Daha Bir Çok Ülkenin Vizesi Kendi Sınır Kapısında Verilmektedir.

Vizem Kaç Günde Sonuçlanır ?

 • Yapılan Başvurularda Vizenizin Onay Süreci Elçilikler Tarafından Belirlenmekte Olup Belli Başlı Ülkelerin  ( Belarus  – Moldova  – Ukrayna – Bangladeş – İsrail – Mısır – Dubai – Vietnam – Tayvan – Çin ) Vize Çıkış Günleri Sabittir. Schengen ( Avrupa vizesi ) Başvurularında Vizenizin Onay Süreci  Gidiş Amacınıza ve Aciliyetine İstinaden  Konsolosluğun Yoğunluğuna Göre Sonuçlanmaktadır. Schengen Vize Başvuruları Ortalama 1 ila 2 Hafta İçerisinden Sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Yapılan Başvurularda Sizlerden  Artı Bir Evrak İsteme Hakkına Sahip Olup Bu Tür Durumlarda İse İşlem Süreci Uzatılmaktadır.

Vizem Kesin Çıkarmı ?

 • İlk Vize Her Zaman Önemlidir.  Boş Bir Pasaporta Alacak Olduğunuz Vize Diğer Ülke Başvurularında  Size Artı Bir Yardımı Olup Kolaylık Sağlayacaktır.  Vize Başvuruları Mesleki Gruplara Göre Evraksal Olarak Değişmektedir. Hazırlamış Olduğunuz Dosyada Sahte Bir Evrak veya Güncel Olmayan Evrak Sunmadığınız Taktirde Vize İşleminiz Daha Garanti Bir Şekilde Kurula Sunulmaktadır. Tecrübelerimize Dayanarak Sizlere  Bilgi Sunmaktayız ama Vizenizin Kesin Çıkıp Çıkmaması Konusunda Tüm Yetki Konsolosluğa Bağlıdır.